Wykonawcy

Fisheclectic

Zespół Fisheclectic tworzy małżeństwo muzyków, producentów i autorów piosenek – Joanna i Łukasz Kupczyńscy, oraz koncertujący z nimi muzycy: Michał Dziuba (gitary) i Mateusz Sałaciak (pady perkusyjne). Grubo ponad sześć milionów odtworzeń w serwisie YouTube udowadnia, że zespół Fisheclectic podbija serca słuchaczy, ceniących głębię przekazu, jak i świeży i niepowtarzalny styl muzyczny. Muzycy w nietuzinkowy i jak sama nazwa wskazuje, prawdziwie eklektyczny sposób, łączą ze sobą różne gatunki muzyczne, takie jak dream pop, folk rock, czy synthpop, jednocześnie nie przywiązując się do żadnego z nich. Ciepłe brzmienia akustyczne (skrzypiec, mandoli, mandoliny i kontrabasu, gitar i fortepianu) łączą się i przenikają z brzmieniami elektronicznych syntezatorów rodem z lat 80 oraz ambientowych dźwięków gitary elektrycznej. Wszystko to spajają wyraziste i oryginalne wokale. Muzycznie – nastrojowe, lecz nie nudne, tekstowo – życiowe, a zarazem duchowe, często miłosne utwory, skłaniają do wielokrotnego powracania i odkrywania ich nowych warstw. Nagrali trzy płyty – Wejdź (2012) Biorę Ciebie (2015) oraz Jeszcze Nie Znikaj (2018)

Źródło: www.facebook.com/pg/Fisheclectic/

Pathlife – Odkrycie MUZYKI CCM w Polsce roku 2018 w konkurcie NON-STOP CCM oraz Laureat 1 nagrody Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej GLORY we Wrocławiu. Zespół Pathlife został założony w 2014 roku przez lidera Patryka Haręża – autora muzyki i tekstów. Zespół debiutował na Polskiej scenie muzycznej tytułowym utworem płyty “Chcę gotowy być” oraz “Mój dom”. Obydwa te utwory szybko znalazły się na playlistach lokalnych rozgłośni radiowych.
Nazwa Pathlife to połączenie dwóch słów tłumaczonych z języka angielskiego path – ścieżka/droga oraz life – życie. Jest to również połączenie inicjałów imienia i nazwiska lidera zespołu.
Premiera płyty “Chcę gotowy być” odbyła się w październiku 2018 r. w Bielsku-Białej. Patroni medialni płyty to: Radio Em oraz Gość Niedzielny.

Źródło – www.facebook.com/pathlifeofficial

Adam Bubik to polsko-czeski muzyk i piosenkarz z Zaolzia (Czechy), który tak naprawdę nigdy nie myślał o tym, że muzyka będzie jego głównym zajęciem w życiu. W dzieciństwie próbował się zmierzyć z różnymi górami lodowcowymi – pierwszą z nich była gra na fortepianie, a drugą wystąpienia publiczne. Sam przyznaje, że nie wychodziło mu za dobrze. Jednak w wieku nastoletnim podjął się nauki gry na gitarze elektrycznej i zapisał się na regularne lekcje do szkoły muzycznej. Później przełamał się i zaczął śpiewać, nawet choć do tej pory z powodu wstydu śpiewać nie chciał i pono “w ogóle nie umiał”. Wtedy też powstał rokowy zespół studencki “Bosso” i singiel “To my”, którego Adam jest autorem. W nagraniu wystąpiły gościnnie wokalistki Ania Niedoba i Ewa Farna, koleżanki z Gimpla (polskie liceum ogólnokształcące w Czeskim Cieszynie). Adam Bubik nawiązał współpracę ze znanym basistą i producentem muzycznym, Mirkiem Stępniem (Budka Suflera, Andrzej Piaseczny, Mietek Szcześniak, TGD, mate.o i inni). Wspólnie nagrali singiel “W zasięgu twych rąk”, który miał premierę wiosną 2017 r. i był zapowiedzią kolejnej współpracy. Na przestrzeni miesięcy wyszły kolejno piosenki “Powiedz mi”, “Nie boję się”, “Nie mogę spać”, “By utrzymać kurs”, “Wymiana dyskretna” i “Racji gram”.

Źródło: https://www.facebook.com/adambubikofficial/

Teatr Franciszka z Katowic
Jesteśmy Teatrem Biblijnym działającym przy Katolickiej Fundacji Młodzi Dla Młodych, który jako formę wyrażania siebie na scenie upodobał sobie głównie musical. W śpiewająco-taneczny sposób staramy się przedstawić historie biblijnych postaci, ukazując ich aktualność w dobie współczesności. Nasze spektakle są w pełni autorskie – począwszy od scenariusza, muzyki i choreografii na scenografii, kostiumach i oświetleniu kończąc. A wszystko to uzyskujemy bezinteresownym wkładem własnej pracy, zaangażowania i chęci. Właśnie dlatego nauczyliśmy się sami szyć sobie stroje czy organizować transport, aby środki finansowe – a raczej ich brak – nie były dla nas żadną przeszkodą!

Musical „Tobiasz” to sceniczna adaptacja starotestamentalnej Księgi Tobiasza. Prapremiera „Tobiasza” w wykonaniu zespołu Teatru A miała miejsce w Ruinach Teatru Victoria w Gliwicach w październiku 1997 roku. Spektakl – najpierw grany jako wieloobsadowy musical, następnie w formie kameralnego przedstawienia muzycznego – był prezentowany w całej Polsce ponad 800 razy. Nowa odsłona „Tobiasza” w wykonaniu Teatru Franciszka miała swoją premierę w czerwcu 2016 roku. Biblijna opowieść w musicalowej interpretacji pełna jest odniesień do współczesności. Jest po trochu dramatem, po części kryminałem, komedią romantyczną, musicalem, a wreszcie… horrorem.

Treść Spektaklu: Pobożny Żyd – Tobiasz, traci wzrok. Modląc się do Boga o rychłą śmierć, wysyła swego syna, Tobiasza Młodszego, aby ten odebrał dług od Gabaela w Raga. W podróży towarzyszy młodzieńcowi zagadkowy nieznajomy, który przedstawia się jako daleki krewny rodziny – Azariasz. W czasie wędrówki, obfitującej w rozliczne przygody, Tobiasz zakochuje się w córce Raguela – Sarze. Dziewczyna jest niestety dręczona przez demona – w noc poślubną giną jej kolejni mężowie. Po zaślubinach Tobiasza i Sary Azariasz w końcu staje do walki z demonem…
Porywająca muzyka w rytmach soulu, popu oraz rocka, zabawne i liryczne songi, a także zaskakująca, pełna odniesień do współczesności fabuła sprawiają, iż musical niezmiennie bawi i wzrusza, przekazując dyskretnie pocieszającą prawdę o aniołach, przyjaźni, Opatrzności i – rzecz jasna – o miłości. Pełny humoru, roztańczony i rozśpiewany musical zachwyci zarówno młodą, jak i dojrzałą publiczność.

Spektaklowi towarzyszy muzyka w wykonaniu Studentów Akademii Muzycznej w Katowicach (gitara elektryczna, gitara basowa, instrumenty klawiszowe, perkusja, skrzypce, flet, wiolonczela).

Czas trwania: 120 min

Źródło: https://www.teatrfranciszka.com

Marcin Styczeń (ur. 22.10.1978 w Olkuszu) pieśniarz, kompozytor, autor tekstów. Artysta niezależny od wielkich wytwórni, mód i dyktatury mainstreamowych mediów. Zależny za to od swoich słuchaczy. To dla nich tworzy. Wspólnie z nimi odbywa podróż, która wiedzie w głąb. Obdarzony przejmującym, ciepłym głosem, który koi i niepokoi, pobudza do refleksji i daje nadzieję.

Z wykształcenia dziennikarz, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Od ponad 20 lat śpiewa, komponuje, pisze teksty. Koncertuje w kraju i zagranicą.

Jego artystyczny dorobek to dziesięć płyt, pięć z nich stworzył wspólnie z poetą, Ernestem Bryllem, z którym współpracuje od 2009 roku. Dotychczasowa dyskografia przedstawia się następująco:

Źródło: https://www.marcinstyczen.pl

niemaGOtu

Zespół niemaGOtu powstał w 2015 roku, kiedy opracowany przez jego członków utwór Błogosławieni miłosierni został wybrany Hymnem Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Przebojem Nie mądrość świata tego [Marana tha] grupa potwierdziła swój twórczy potencjał, zaś kolejnymi, takimi jak Nie ma Go tu, wstał!, Psalm 126 czy Biada – zyskała dziesiątki tysięcy fanów oraz miliony wyświetleń na YouTube’ie.W lot rozpoznawane teksty i melodie autorstwa Kuby Blycharza, folkowy, bezkompromisowy zaśpiew wokalistki – Oli Maciejewskiej oraz zaangażowana, pełna pasji gra instrumentalistów: Kuby Chmury, Pawła Harańczyka, Bartka Krawczyka i Szymona Pawlusia stały się cechami wyróżniającymi niemaGOtu na tle innych zespołów chrześcijańskich.

Źródło: https://www.facebook.com/niemaGOtu/

Świerszczychrząsz

Dutet mimów, który zaczął występować razem w 2007 roku. Jak piszą o sobie na swojej stronie internetowej reprezentują styl dotąd niespotykany i jeszcze nienaśladowany. Występowali przed publicznością za granicą, m.in. w Australii, Stanach Zjednoczonych, na Litwie, czy w Grecji. W trakcie rodzimych występów, gościli w niezliczonej liczbie miejscowości. Goszczą też od czasu do czasu na małym ekranie. Ich skecze – błyskotliwe i inteligentne, „z drugim dnem i trzecim zakończeniem”, muzyką oraz synchronicznym ruchem oraz puentą.

Źródło: www.sc.art.pl/

Zespół „Cześć”

Zespół składa się z około 25 młodych osób pragnących muzyką uwielbiać Boga. Muzycznie poruszają się w klimatach pop/rock/jazz, choć zdarzają się wyjątki! Koncerty Cześć to czas radości i modlitwy – wyjątkowa okazja do śpiewania na cały głos. Są też autorami tekstów i muzyki; stworzyli już kilkanaście piosenek chętnie śpiewanych w wielu społecznościach w całej Polsce. W każdą niedzielę, w mniejszym składzie, prowadzą uwielbienie w kościele w Wiśle Malince.

Źródło: http://zespolczesc.pl

Halina Frąckowiak

Znanej z „Papierowego Księżyca” piosenkarki na pewno nie trzeba przedstawiać starszemu pokoleniu. Halina Frąckowiak to jedna z najjaśniejszych gwiazd polskiego bigbitu. Swoją muzyczną karierę rozpoczęła w 1963 roku i ze sceny nie schodzi, choć zdarzały się przerwy od 56 lat. W tym czasie współpracowała z takimi zespołami jak „Czerwono-czarni”, „Grupa ABC”, „Tarpany” czy „Drumlersi”, nie sposób nie wspomnieć też o jej solowej karierze. Nagrała kilkanaście albumów i dała niezliczoną ilość koncertów. Koncertowała w całej Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Oprócz „Papierowego księżyca” najbardziej rozpoznawalne jej utwory to: „Ktoś”, „Czekam tu”, „Napisz, proszę”, „Za mną nie oglądaj się” – zespołami i solowo: „Tin Pan Alley”, czy „Anna już tu nie mieszka”.

Źródło: halinafrackowiak.pl/

Małe TGD to dziecięcy zespół wykonujący muzykę pop z chrześcijańskim przesłaniem. Chór TGD, działający od 35 lat, doczekał się nowego pokolenia wokalistów. Została stworzona Szkółka TGD, a zespół Małe TGD jest jej reprezentacją. Szkółka TGD to grupowe zajęcia wokalne dla dzieci w wieku szkolnym oraz gimnazjalnym. Dzieci ze Szkółki wystąpiły m.in : gościnnie podczas koncertów TGD (Festiwal Nadziei – Pepsi Arena, Spodek – Katowice, Torwar -Warszawa), w programie telewizyjnym stacji Polsat „Surprise, Surprise”). Szkółka TGD nagrała również dwa videoclipy: „Nadejdzie dzień” i „Idę sobie”

Źródło: https://www.facebook.com/pg/MaleTGD

Gospel Rain to kilkudziesięcioosobowy zespół, tworzony przez charyzmatyczny pop-gospelowy chór, wspierany przez znakomitych solistów i instrumentalistów. To zespół o niezwykłej energii i spontaniczności koncertowej, która objawia się w autentycznym, żywym kontakcie z publicznością. Gospel Rain jest jednym z najstarszych zespołów w Polsce, stworzonych z chrześcijańskiej inspiracji. W roku 2016 świętuje swój jubileusz 25-lecia istnienia. Grupa zebrała się po raz pierwszy w Lublinie w sierpniu 1991 roku, bezpośrednio po historycznym Światowym Spotkaniu Młodzieży w Częstochowie, w którym wziął udział Jan Paweł II. Założycielem i liderem zespołu jest Grzegorz Głuch – kompozytor, aranżer, wokalista, animator środowiska muzyki gospel. W dorobku fonograficznym Gospel Rain znajdują się cztery płyty.

Źródło: gospelrain.pl/