O FESTIWALU

Wyobrażałeś sobie kiedyś świat bez kolorów? Szary i przygnębiający?! Byłby beznadziejny. Na szczęście świat jest pełen kolorów. To one w głównej mierze stanowią o jego pięknie i niepowtarzalności. To one pozwalają nam patrzeć na otaczającą rzeczywistość, budząc uśmiech i radość. Kolory są ważną częścią naszego życia! Czasem tylko trzeba nadać im wyrazistości Festiwal „Kolory Życia” to trwające tydzień, zaplanowane na czerwiec, wydarzenie kulturalne które wyrosło na pięknym doświadczeniu odnalezienia sensu życia. Jak światło umożliwia widzenie kolorów i odsłania bogactwo barw, tak dla każdego człowieka Bóg jest tym, kto życiu nadaje głęboką wartość i pasjonujący sens.

Naszym pragnieniem jest by festiwal „Kolory Życia” był miejscem świętowania dla każdego. Może się okazać, że podczas planowanych spotkań dokona się w naszych sercach coś wyjątkowego, coś pięknego, na co oczekiwaliśmy od dawna nie umiejąc tego nazwać. Jest tu miejsce dla osób wierzących i niewierzących, myślących różnorodnie i poszukujących. Podstawowy warunek to wzajemny szacunek i otwartość w słuchaniu siebie nawzajem oraz pragnienie uczestniczenia w
poszukiwaniu piękna, prawdy i dobra w koncertach, spotkaniach, prezentacjach i wydarzeniach artystycznych.

Zapraszamy Cię na festiwal „Kolory Życia”, by w radosnej atmosferze spotkać się i spędzić razem wyjątkowy czas świętowania oraz zabawy, a także spotkań dyskusyjnych. Jesteśmy ciekawi jak myślisz, co czujesz i czego pragniesz. Nie bójmy się mieć wielkich pragnień. Ich spełnienie jest możliwe. Tym właśnie będziemy chcieli się podzielić.

Organizatorami festiwalu „Kolory Życia” są: parafia pw. Matki Bożej Bolesnej w Nysie oraz Wspólnota św. Tymoteusza z Gubina, która prowadzi m.in. takie inicjatywy jak Przystanek Jezus.

www.werbisci-parafia.nysa.pl
www.tymoteusz.org.pl

Współorganizator: Agencja Rozwoju Nysy – www.arn.nysa.pl

Patronat:
Miasto i Gmina Nysa – www.nysa.eu
Powiat Nyski – www.powiat.nysa.pl
Nyski Dom Kultury – www.ndk.nysa.pl